PILTIDE TÖÖTLEMINE

Üldiselt on kõikidel äppidel ühiseid funktisoone, mida saab töötlemisel kasutada, näiteks pildi lõikamine, heleduse ja kontrastuse muutmine...

Üldiselt on kõikidel äppidel ühiseid funktisoone, mida saab töötlemisel kasutada, näiteks pildi lõikamine, heleduse ja kontrastuse muutmine jne. Kahjuks ma ei tea ühtegi sellist äppi, kus oleks kõik eripärased funktsioonid ühes kohas olemas. Iga äpp tahab kuidagi teistest erineda ja selle tõttu peangi erinevate tööriistade kasutamiseks erinevaid rakendusi kasutama. Jagan teile minu jaoks kõige paremaid rakendusi fotode töötlemiseks ja kirjutan teile, mida nendega teha oskan.

INPREVIEW - tasuta rakendus millega näeb tulevikku! :D Hea abiline Instagrami seina planeerimiseks. Kõigepealt vaatangi, milline pilt järgmisena võiks mu seinale sobida. Sellega on ka hea vaadata, kas töödeldud variant sobib mu seinale või on vaja veel pilti heledamaks või kontrastsemaks muuta.


LIGHTROOM CC - jällegi tasuta ja mina kasutan selle puhul:
a) white balance ja color mix - head võimalused värvide muutmiseks. Soovitud värvi on võimalik muuta heledamaks ja tumedamaks, värvilisemaks ja värvitumaks nii, et ülejäänud värvid jäävad puutumata.
b) effects - seal on erinevaid võimalusi pildi kontrastuse muutmiseks. Minu lemmik on clarity, mis toob esile pildi kvaliteetsuse ja teeb pildi maagilisemaks.
c) detail - hea võimalus pildi kvaliteedi parandamiseks. Seal peab erinevate võimalustega mängima, sest olenevalt pildist on vaja muuta erinevaid omadusi. Mõne pildi puhul ainult sellest äpist piisabki, aga ma tahan alati teada, mida selle pildiga veel teha saab. :D


SNAPSEED - tasuta. Üldiselt kasutan ma seda kõige vähem, seda juhul kui ma tahan pildil kindlat osa heledamaks, tumedamaks või kontrastemaks muuta. Selleks on hea Selective funktsioon. Minu valitud pildi puhul ma ei näinud vajadust seda kasutada, aga teie jaoks tegin akende piirkonna heledamaks ja võtsin kontrastust vähemaks, et näeksite mida selle rakendusega teha saab. Lisaks sellele on seal erinevaid filtreid, mida ma osade piltide puhul olen kasutanud. Mõnele pildile sobib hästi HDR Scape funktsioon. .

FACETUNE - tasuline, maksab umbes 3,5€. Põhjused, miks ma seda rakendust kasutan:
a) Details, millega saab näiteks silmi ja ehteid teravustada/kontrasti anda. Seda kasutan kui soovin detaile  pildilt nähtavamale tuua.
b) Whiten, vot sellega saab kõik kollased toonid ära võtta nii, et pilt jääb puhtam ja ilusam.
c) Reshape. Ma ei julge siin saladust reeta, seega selle kasu leidmiseks peab tööriista ise järgi proovima ;) Võin öelda seda, et sellega on võimalik fotoga manipuleerida. Näiteks pilti väiksemaks lõikamata või Patch tooli kasutamata pildi nurgast mingi soovimatu asja ära nihutada. See on väga abivalmis rakendus, aga selle kasutamisega ei tohi liiale minna.
d) Patch. Hea abiline soovimatute kohtade eemaldamiseks.

VSCO - Viimasena kasutan seda filtri peale panemiseks, tasuta võimaluste seast kasutan HB2 filtrit. Sarnase värvitooni või stiili hoidmiseks Instagrami seinal soovitatakse kasutada alati sama filtrit. Minu seina järgi on näha, et ma alati sama filtrit ei ole kasutanud :D kuid siiski püüan seda võimalikult palju teha. Järgnev pilt on enne ja pärast töötlemist.
Väga lahe oleks teada, mida erilist teie oma piltide töötlemisel kasutate. Võite julgelt jagada. :)

Järgmise korrani!!

You Might Also Like

0 comments