HOLLANDI ÕUNAKOOK

Õunad on aias valmis saanud ja nüüd on hea õunakoogi küpsetamise aeg. Otsisin netist kõige isuäratavama koogi retsepti ( nami-nami ) j...


Õunad on aias valmis saanud ja nüüd on hea õunakoogi küpsetamise aeg. Otsisin netist kõige isuäratavama koogi retsepti (nami-nami) ja hakkasin küpsetama. Ise olin tehtu üle päris uhke. Jagan teiega seda üsna lihtsat retspeti.


Tainas:
300 g nisujahu
200 g margariini
125 g suhkrut
näpuotsatäs soola
1 muna

Täidis:
100g suhkrut
1 tl jahvatatud kaneeli
2 sl riivsaia
4-5 õuna


Taigna valmistamine:
Segasin omavahel kuivained, hakkisin juurde või ja lisasin juurde lahtiklopitud muna, millest 1 sl jätsin lõppu koogi määrimiseks. Sõtkusin taigna ruttu ühtlaseks ja seejärel pistisin pooleks tunniks külmkappi jahenema.


Täidise valmistamine:
Segasin puhastatud õunad koos suhkru ja kaneeliga läbi.


Mina kasutan selliste kookide küpsetamisel lahtikäivat koogivormi, millele lisan küpsetuspaberi põhja ja vormi küljed määrin võiga kokku.


2/3 taignast voolisin vormi põhja ja servadesse, taigna peale puistasin riivsaia ja seejärel katsin õunaseguga.
Nüüd tuleb keeruline osa.. Retsept mille järgi kooki tegin, kirjutab, et rulli ülejäänud tainas õhukeseks ja lõika 1,5 cm laiusteks ribadeks ja aseta risti-rästi koogi peale ja servadele. Noo mina vastavalt kirjeldusele hakkama ei saanud.. ma rullisin selle taigna õhukeseks, lõikasin ribad ja need ribad jäid sinna lauale kinni.. Need jõudsid seal juba ära sulada. Ma lahendasin seda nii, et rullisin nendest käkkidest uued ribad ja üritasin neid koogi peale põimida.
Igatahes kui see aeganõudev keerukus sai lahendatud, siis määrisin koogi munaga üle ja seejärel panin kaua valmind kaunikese ahju küpsema. Kooki küpsetasin 180 kraadises ahjus 45 minutit. Serveerisin soojalt koos jäätisega. Tuli imemaitsev! :)

Kui teate nippe kuidas põimitud osa kergemini ja kiiremini lahendatud saaks, siis jagage mulle ka! :)


Järgmise korrani armsad sõbrad!

You Might Also Like

1 comments