LIHTNE MAIUS

No teate küll kui väga ma maiustada armastan. Sööks iga õhtu oma lemmikut, Premia Stracciatella koorejäätist, seda šokolaaditükikes...No teate küll kui väga ma maiustada armastan. Sööks iga õhtu oma lemmikut, Premia Stracciatella koorejäätist, seda šokolaaditükikestega. No imehea!
Kahjuks kaalule on see väga väga halb kui iga õhtu jäätist või mõnda muud maiust sisse ajada. 

Selleks ongi mul enda jaoks avastatud lahendus! :D Milleks on puhastatud õunad kaneeli ja meega! Seekord lisasin juurde ka india pähkleid. Aga ilma on ka väga väga hea.

Kaneeli soovitan ma panna kohe mõnusalt, sest see pidi hea kaalulangetaja olema ;) Teate, ma hakkasin kohe googeldama selle kohta, kui tõsi see väide on ja ma leidsin Looduspere kodulehelt palju uut ja kasulikku informatsiooni, mille leiate SIIT.

Sain teada, et on hakatud rääkima kaneelis sisalduvast mürgist maksale, kurmiinist. Ja selleks, et kaneel ikka kasulik oleks, soovitan uurida, mis sorti kaneeli sul on ja kui palju see kurmiini võib sisaldada. Looduspere andmetel on kõige vähem kurmiini Ceyloni kaneelis.  

Räägime edasi kaneeli kasulikkusest. Näiteks kas teadsite, et 

  • kaneeli on hea kasutada seedehäirete puhul
  • see on soojendavate omadustega ja kutsub esile higistamist ning võib kasutada ka palaviku alandamiseks
  • veerand kuni pool teelusikatäit kaneeli päevas aitab hoida veresuhkrut kontrolli all
  • aitab võidelda põletike vastu
  • võib aidata kõrvetiste korral
  • kaneeli tarbimine parandab mälu
  • aitab kurguvalu korral
  • rikas antioksüdantide poolest

KANEEL MEEGA PELETAB PÕLETIKU JA LIIGSED KILOD! 
Looduspere kodulehelt leidsin liigsete kilode kaotamiseks ja söögiisu vähendamiseks ühe huvitava retsepti:

segada 1 spl orgaanilist (Ceylon) kaneeli kuuma veega. Lasta kaane all jahtuda kuni vesi muutub leigeks. Umbes poole tunnipärast lisada juurde 1 tl mett. Segada ühtlaseks. Looduspere soovitab segu juua pool klaasi hommikul ja teine pool õhtul tühja kõhu peale.

Ma ise ei ole veel segu proovinud kuna just leidsin selle info, aga kindlasti proovin järgi. Mul on nii hea meel, et ma otsustasin sellist lihtsat maiust teiega jagada. Tänu sellele ma hakkasin uurima kaneeli kasulikkusest ja ma sain nii palju uut informatsiooni. Loodan, et teie saite ka! :)

Järgmise korrani!! ❤

You Might Also Like

0 comments